Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody

6. června 2017 v 19:59 | Nikys |  Dokola kolem knih
Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody
Tuto knihu jsem četla minulé léto, ještě než to začali dávat v televizi jako seriál, tuším. Kniha se mi moc líbila od začátku do konce. Proto jsem se na televizní zpracování nikdy nepodívala. Opět by mi to akorát zkazilo zážitek z knihy!
Miluju popis doby, šatů, zvyků, osob, situací.. všeho.. hlavně, když to má nádech historie!

Autor >> Petr Zikmund
Žánr >> Román, Historie, Česká literatura
Nakladatelství >> Česká televize
Vydáno >> v r. 2016
Počet stran >> 456


Když se mi kniha dostala do ruky, myslela jsem, doufala jsem, že se bude jednat o životopisné dílo, a podle mě se o to i pan Zikmund snažil, ale opravdu tomu tak není. Mělo mě to napadnout, že když je v druhé části názvu >legenda<, bude se jednat pouze o legendu a ne o podložená fakta ze života Heinricha Mattoniho.

Což ovšem neubírá na čtivosti příběhu. Pokud to vezmu tak, že se jedná o legendu, jak vypovídá název knihy, jde o velmi pěknou knihu, která se čte sama, díky dobře propracovanému příběhu, vykresleným postavám a místům. Líbí se mi také "návraty" do minulosti, do dob dětství, které jsou ztvárněné pomocí zápisků (pamětí) pana Mattoniho. Je to takové oživení a je to příjemné.

Za mě knihu rozhodně doporučuji k přečtení. Nejsem si jistá, jestli i těm, kteří viděli seriálové zpracování, protože jsem četla, že seriál a kniha jsou jako přes kopírák. Ovšem ti, kteří si chtějí přečíst skutečně něco o životě velkého pana Mattoniho, tak bych doporučila určitě jinou knihu, která nebude legendou, jako tato.

Nikys
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama