Červenec 2017

Alenka v říši divů

7. července 2017 v 16:29 | Nikys |  Dokola kolem knih
Alenka v říši divů
Kdo by tenhle příběh neznal. Každý o tom alespoň něco slyšel. Já ovšem jako první viděla filmové zpracování s Miou Wasikowskou, Johnny Deppem a Anne Hathaway. Opravdu se mi to moc líbilo a čekala jsem od knihy hodně. I když jsem věděla, že bude jiná, než film, což tak bývá ve většině případů.

Autor >> Lewis Carroll
Originální název >> Alice in Wonderland
Překlad >> Aloys a Hana Skoumalovi
Žánr >> Pohádky, Pro děti a mládež
Vydána >> 1999
Nakladatelství >> Aurora
Počet stran >> 128

Ovšem to, že kniha bude v podstatě úplně jiná, než film! Respektive obráceně, protože kniha byla první. To jsem nečekala! A hodně mě to zklamalo, ale musím říct, že i kdybych knihu četla jako první, tak by mne moc nezaujala.
Ale tohle jsem opravdu nečekala, že to bude tak diametrálně odlišné!
Už chápu, proč to Tim Burton udělal úplně jiné, než jak je to v knize - nikdo by se na to asi nedíval! Je to smutné, ale je to bohužel tak.
Knihu jsem četla ve čtečce, má málo stran, takže jsem ji přečetla skoro za chvíli, ale i tak - už bych se k ní nevrátila!

A to, že mi po přečtení některých vynikajících kousků, a někdy i těch méně vynikajících, bývá smutno a připadá mi, že život bez hlavního hrdiny, nebo bez té knihy samotné, už nemá smysl...tak u Alenky se mi tohle nestalo.
Nevím, čím to je. Možná i tím, že jsem na to už prostě moc stará? Ale přitom pohádky miluju, tak nevím. Ale podle mě je to tím, že mě to celkově prostě vůbec nezaujalo, že jsem už od začátku, čekala trochu něco jiného, něco trochu... víc.

Za mě hodnotím pěkně jako čtení pro děti, ale jinak asi ne.
Četla jsem to ze zvědavosti, zajímala mne předloha krásného filmu s Miou a Johnnym, a bohužel mne zklamala, ale zase na druhou stranu.. o to radši mám filmové zpracování. Což se moc nehodí na blog se zaměřením na knihy a vše kolem nich, ale je to pravda a je to můj názor.
Sice mě samotnou mne ten názor mrzí, mrzí mě, že ho vůbec mám, ale je to tak.

Nedá se nic dělat, jen číst další knihy :-)
Nikys

Poukázky na knihy?! Konečně pořádný nápad!

4. července 2017 v 17:19 | Nikys |  Napsali o...
Konečně nějaký smysluplný článek na internetu! Konečně něco pořádného, co politici podpořili! Třikrát sláva!
Tohle nejenže pomůže knihkupectvím, které balancují nad propastí zániku, ale také přiměje spoustu dalších lidí ke čtení! A to je skvělá zpráva! Konečně budu mít ve svém okolí víc lidí, se kterými si povídat o knihách a všem kolem nich!
Mé srdce opět plesá!