TOP 5

12. července 2017 v 17:59 | Nikys |  Dokola kolem knih

Je tu červenec a to znamená.. ohlédnutí za TOP 5 knihami za první polovinu tohoto roku!
Nelze v tomto TOPlistu hodnotit nejlepší a nejhorší z TOP5, protože by to nebylo fér, a také to tak není bráno, ale je tu pět míst a proto to k tomu tak trochu vybízí. Ovšem - opakuji - není to hodnocení, neznamená to, že by jedna kniha byla horší nebo lepší, než druhá!!!

***** Není to páté místo ani to není pět hvězdiček. Je to prostě jen místo v seznamu, které patří knize °°Malý princ°° /Antoine de Saint-Exupéry/. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, dlouho poté jsem nad ní přemýšlela, protože ve mě zanechala rozporuplné pocity. Možná se k ní jednoho dne vrátím a přečtu si ji znovu.

**** Čekala jsem hodně, ale dostala jsem takový průměr, ke kterému se ráda vrátím, protože to není náročné časově a čtenářsky už vůbec. Mám na mysli °°Slaďák°° /Phillipa Rice/, který hodnotím jako beze sporu nejroztomilejší knihu uplynulého pololetí!

*** Dále tu mám sbírku próz a povídek °°Divá Bára a jiné prózy°° /Božena Němcová/, jejíž povídky jsou v této knize opravdu krásné a stojí za to! Každá jiná, ale zároveň si jsou podobné.

** Další místo patří knize °°Stroj času°° /H.G.Wells/, od které jsem nečekala, že mě tolik uchvátí a takhle dlouho na ni budu vzpomínat!

* Absolutní vítěz tohoto pololetí je °°Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti°° /Ransom Riggs/ a už se opravdu nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díly!

Není zde horší ani lepší kniha! Všechny stojí za to!

Sama se hodně divím, že v mém seznamu není Harry Potter a prokleté dítě! Já takový Harrypotterfil :-D a nemám to tu??!! Ano, kniha se mi líbila, ale čekala jsem od ní opravdu hodně, hodně jsem se těšila na pokračování, ale překvapilo mě, jak se to všechno vyvíjelo a vůbec jsem si to takhle nepředstavovala, takže jediná novinka je Slaďák a za tím si stojím.

Kdyby byl seznam TOP10, tak by se tu Harry Potter objevil, ale bohužel je to "jen" TOP5 a v tomto seznamu tu pro něj není místo.

Už se těším na další TOP5, ale do té doby zbývá ještě spousta času a ještě více knih! Tak já jdu na to, aby bylo o čem psát...
Nikys
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renaiti Renaiti | Web | 13. července 2017 v 18:41 | Reagovat

Malého prince jsem nikdy nečetla. Nevím, nějak je ve mě zaryto, že je to kniha pro malé děti. Všichni ale říkají, že to má skryté kouzlo a hlavně hloubku. Pořád si nejsem jistá jestli do toho jít nebo ne, ale možná snad jednou přeci jen ano :D. Sirotčinec je skutečně úžasná kniha, takže se vůbec nedivím, že je u tebe vítěz! Viděla jsi už i to filmové zpracování nebo ještě ne? :-) Harry prý hodně lidí svým pokračováním zklamal, takže mě ani nepřekvapilo, že tu není :D Budu se těšit na další TOP 5 ;-)

2 Nikys Nikys | 13. července 2017 v 19:01 | Reagovat

[1]: Já jsem Malého prince snad i odmítala číst, psala jsem o tom i v článku přímo o něm, takže tak.. ale překvapilo mě to.
Filmové zpracování Sirotčince je prej děsný, takže se k tomu ani nechystám :-D Nechci si nechat zkazit ten úžasný zážitek z knihy.
Díky moc za podporu a milá slova! Potěšilo mě to! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama