Bábovky

11. srpna 2017 v 15:49 | Nikys |  Dokola kolem knih
Bábovky

Ne jedním, ale dvěma dechy! Ve středu jsem číst začala a ve čtvrtek jsem dočetla!

Propletenost příběhů je neuvěřitelná. Když jsem dočetla první a začala jsem číst druhý, řekla jsem si, že to bude v pohodě. Když se do toho zamotal třetí příběh, už jsem si málem brala papír, abych si to rozkreslila. Při dalším čtení jsem zjistila, že se vlastně skvěle orientuju a žádný pavouk není potřeba!

Chtěla jsem nějakou lehčí, oddychovou četbu, a to kniha splnila.

Autor >> Radka Třeštíková
Autor obálky >> Radka Folprechtová
Žánr >> Román
Nakladatelství >> Motto (ve společnosti Albatros Media a.s.)
Vydáno >> 2016
Počet stran >> 328

Přijde mi, že příběhy jsou hodně ze života. Zkoušela jsem odhadovat, jak to nakonec bude a většinou jsem se strefila - s otci nemanželských dětí i s ukradenými penězi.
Měla jsem vždycky pocit, jako by to bylo skutečné, protože když se to neděje přímo vám, co vy víte, může se to dít třeba sousedovi, kolegyni v práci, nebo vaší sestřenici. Nejsou to žádné hollywoodské příběhy, podle mého názoru jsou to příběhy a zkušenosti a zážitky skutečných lidí.
Protože.. co si budeme povídat, randění se ženáčem? To už je dneska skoro klasika. Šmejdi? Co jiného by dávali ve zprávách. Syn je gay? Dneska už se za to lidé nestydí. Žena na mateřské neví, jak se zabavit? Manžel, přítel, milenec je lhář? Manžel podvedl manželku? K tomu nemám co dodat..
Příběhy jsem zhltla jedna dvě, protože jsem jednoduše nemohla přestat se čtením! Moje zvědavost mě nutila obracet stránky dál a dál a čekat, jak to nakonec dopadne.
Když se nad tím zamyslím, tak každá žena je vlastně bábovka. Každá žena si zažila nějaký problém, nějakou situaci, která je uvedená v knize. Ať už ji vyřešila stejně, jako hrdinky, nebo po svém, hlavní je, že je to pryč!

Skvělé na tom je, že každý příběh má svůj začátek, ale už nemá svůj konec. Konec je pouze naznačen a dozvídáme se ho vlastně až v dalších příbězích. A proto musíte číst stále dál - až do konce knihy.
Když jsem se blížila k onomu místu, kde kniha končí, hrozně jsem se těšila, jak to všechno dopadne, ale zároveň jsem byla zklamaná, že už bude brzy konec - můj klasický problém!

I když je kniha plná vtipných, skoro nemyslitelných situací, jsou to ve skutečnosti smutné příběhy - proto je to tak skutečné. Protože v životě to málokdy dopadne podle růžové představy scénáristů!

Bábovka,
Nikys
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama