Harry Potter a Tajemná komnata

25. srpna 2017 v 16:09 | Nikys |  Dokola kolem knih
Harry Potter a Tajemná komnata

Tenhle díl mi trval přečíst o dost déle než ten první (přesně měsíc!), ani nevím, proč tomu tak bylo. Asi tím, že v tom prvním bylo všechno ještě takové neznámé. Ne, že by v tomhle díle nebyly neznámé věci, ale už to prostředí a postavy byli.. no připadalo mi, že je znám. Možná to mě brzdilo, ale nevím.

Autor >> J.K. Rowling
Originální název >> Harry Potter and the Chamber of Secrets
Překlad >> Vladimír Medek
Žánr >> Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Nakladatelství >> Albatros
Vydáno >> 2002
Počet stran >> 301

Někdy mám pocit, že život bez Harryho Pottera byl nebyl kompletní. Ano, až tak miluju tuhle ságu. Nejsem sice žádná fanatička, ale prostě normální fanda, který miluje to všechno, co k Harrymu patří.
Někdy bych si hrozně přála, aby byla možnost chodit do, když ne Bradavic, tak podobné školy, kde by se vyučovala magie a děly se všechny tyhle super věci. Přátelé až za hrob. Nesčetná dobrodružství, ke kterým samozřejmě patří i ty průšvihy. Poznávání nových věcí, míst, tvorů, kouzel..

Druhý díl už není pouze pohádka a objevování kouzel Bradavic, poznávání kamarádů. Už se zde vyskytuje opravdové zlo (ano, i v prvním díle byl Voldemort, ale vlastně jen ke konci). Kdybych ten příběh neznala, byla bych napjatá jako struna! Ale i tak mě to bavilo, protože filmy jsou o tolik jiné, než knihy. Neříkám, že horší, ale ve filmech je toho o tolik méně - a to je škoda. I když mi je jasné, že kdyby to bylo přesně podle knižní přelohy, byly by ty filmy neskutečně dlouhé.

Pokud mám hodnotit to, jak se mi líbí... víc se mi líbil první díl. Ale o to nejdem každý má něco do sebe, a bez toho by to nešlo!

Čtěte, i vy - mudlové!
Nikys
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama